اهمیت یادگیری زبان آلماني:

زبان آلمانی پرگویشورترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. گویشوران این زبان در کشورهای آلمان، اتریش، سوئیس، لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک در اکثریت هستند. این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. همچنین این زبان، زبان اقلیت‌هایی در رومانی و نامیبیا است.  جالب آن‌که جمعیّت کشورها و اقلیت‌های آلمانی زبان از جمعیت مجموع کشورهای انگلیسی زبان در اروپا بیشتر است. بنابراین زبان آلمانی نقشی ضروری و انکارناپذیری در اروپا ایفا می‌کند.
این زبان دومین زبان اسناد علمی (پس از انگلیسی) و سومین زبان بکار برده شده در تارنماهای اینترنتی (پس از انگلیسی و روسی) است. همچین گفته می‌شود یک دهم کل کتاب‌هایی که هر ساله در جهان تألیف می‌شوند به زبان آلمانی است.
در ارتباط با اهمیت زبان آلمانی می‌توان مطالب بسیار زیادی را عنوان نمود. عناوین مهم‌ترین آن‌ها در این مجال به شرح زیر بیان می‌شوند:
- آلمانی، زبان فلسفه
- آلمانی، زبان ادبیات
- آلمانی، زبان هنر و موسیقی
- آلمانی، زبان فرهنگِ کیفیت و فرهنگِ “Made in Germany”
- جذابیت های تحصیل در آلمان و اتریش
- آلمانی زبان صنعت
- آلمانی، زبانی مهم و اثرگذار در حوزه اقتصاد، فرهنگ و سیاست اروپا در جهان امروزLast modified: Saturday, 18 April 2020, 3:31 PM